Logo
Potřebujete poradit? Zavolejte!
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O NÁS
O nás

QTEST - dokonalé vybavení pro profesionální výcvik psů

Založení a zaměření firmy

Firma QTEST vznikla již 1. 1. 1991, a to nejprve jako vývojová a výrobní, později dovozní a obchodní společnost v oboru specializované elektronické měřicí techniky zejména pro průmyslové obory. Této tradici zůstala věrna dodnes a jako renomovaný dodavatel kvalitní měřicí techniky si již po tři desítky let uchovává své stálé postavení v tomto specializovaném oboru na našem trhu. Více informací o této části naší činnosti naleznete zde.

Obor speciální výcvikové techniky pro psy

Odborné technické předpoklady

Koncem devadesátých let se náplň činnosti firmy rozšířila zcela novým směrem: ke speciální výcvikové technice pro výcvik psů. Směrem nesouvisejícím s dosavadní činností pouze zdánlivě – každý elektronický výcvikový obojek je totiž v principu radiový vysílač a přijímač, doplněný velmi sofistikovanou elektronikou včetně mikroprocesorové techniky. Takže nejen přesně obor, který majitel a zakladatel firmy vystudoval a kterým se ve své profesionální praxi dlouhodobě zabýval, ale který po technické stránce přesně zapadá do profesní činnosti firmy.

Výcvikové zkušenosti

Dalším příznivým předpokladem, který stál při zrodu úspěchu v tomto oboru, byla vlastní kynologická zkušenost a angažovanost majitele firmy, který se jako člen Svazu záchranných brigád kynologů České republiky (SZBK ČR) aktivně dlouhá léta účastnil tak náročné činnosti, jakou výcvik záchranných psů bezesporu je. Dále se ale rovněž aktivně věnuje sportovní kynologii podle NZŘ i MZŘ (složené zkoušky ZVV3, IPO3, IPO-FH). Při své práci tak denně přichází do styku nejen se stále novými situacemi a výcvikovými problémy, ale rovněž s celou řadou nejrůznějších psích plemen (v záchranářské kynologii se využívá velmi široké spektrum plemen nejen služebních a loveckých, ale i mnoha dalších včetně kříženců). Sám vlastnil a cvičil Novofundlandské psy, Holandského ovčáka a nyní Německého ovčáka a Belgického ovčáka Malinois. Kromě standardních otázek poslušnosti, překážek, stop apod. přináší vzhledem ke své specifičnosti záchranářský výcvik stále nové a neopakující se výzvy, podněty a zkušenosti.

Rovněž ostatní pracovníci a spolupracovníci firmy disponují vlastními výcvikovými nebo chovatelskými zkušenostmi - každý, kdo pracuje ve firmě QTEST, vlastní (minimálně jednoho) psa. A rejstřík plemen byl a je skutečně různorodý: Labradorský retriever, Bernský salašnický pes, Yorkšírský teriér, Border teriér, Belgický ovčák Malinois, Ruský toy teriér a další včetně kříženců.

Znalosti z problematiky ochrany zvířat

Třetím pilířem je skutečnost, že majitel firmy se osobně jako externí poradce Ústřední komise pro ochranu zvířat (ÚKOZ) při Ministerstvu zemědělství podílel na projednávání aktualizovaného stanoviska komise k používání elektronické výcvikové techniky a elektronických ohradníků, vydaném 23.2.2006, které znamenalo změnu dosavadního stanoviska ve prospěch této techniky a stanovení podmínek pro její používání.

Shrnuto:

Odborné technické zázemí firmy se specializací na elektroniku, mnohaleté výcvikové zkušenosti se psy a důležitý pohled rovněž z hlediska ochrany zvířat dává všestranné předpoklady pro úspěšnou práci v celé šíři včetně odborného poradenství technického i výcvikového. To je ovšem značná výhoda a základní předpoklad pro vysoce kvalifikovanou činnost i v této specifické oblasti.

Spolupráce s  významnými světovými  firmami specializovanými na výcvikové pomůcky a vybavení pro psy

Od konce devadesátých let byla naše firma pro Českou republiku a Slovenskou republiku obchodním zástupcem největšího evropského výrobce elektronické výcvikové techniky, francouzské firmy NUM´AXES, jejíž elektronické výcvikové obojky CANICOM se staly nejen standardem, ale již i téměř výcvikovou legendou v celé Evropě a jsou více či méně úspěšně napodobovány dalšími výrobci. O neviditelných elektronických ohradnících CANIFUGUE ostatně platí něco podobného. Firma rovněž provádí pro tohoto výrobce autorizovaný záruční i pozáruční servis pro celou ČR a SR.

Dá se bez nadsázky říci, že firma QTEST byla průkopníkem této, ještě v devadesátých letech téměř neznámé techniky u nás, včetně zavádění českého názvosloví, správného používání apod. Značné zkušenosti nasbírané za tuto dobu jsou nyní plně k dispozici našim zákazníkům.

Firma je stále věrna svému krédu sledovat nejnovější vývoj v celém světě a přicházet neustále s něčím novým. V roce 2010 například získala obchodní zastoupení německé firmy ECONES GmbH (dnes Libify GmbH), výrobce ve své době bezesporu nejdokonalejších GPS pro psy GEODOG®, a francouzské firmy RAPID CROCQ´, výrobce technologicky dokonalých hřebenů FOOLEE® nové generace pro úpravu srsti psů a dalších zvířat. Od roku 2012 na našem trhu zastupujeme rovněž legendární značku DOGTRA USA, výrobce nejdokonalejších elektronických výcvikových obojků vůbec, a dále MARTIN SYSTEM Belgie a SportDog USA. Novinek a zajímavých výrobků je ale mnohem více – vyplatí se proto projít jednotlivé kategorie zboží a pravidelně sledovat naše hlavní internetové stránky www.canicom.cz.

Kde nás najdete

U Plovárny 1419

Nový Bydžov, 504 01

Odborné dotazy

(Po-Pá, 9:00 -15:30 hod.)

Směřujte je na toto tel. číslo v uvedenou dobu. Toto číslo může být v případě zaneprázdnění nebo nepřítomnosti odborného pracovníka přesměrováno na hlavní tel. číslo nebo Vám zavoláme zpět, jakmile to bude možné.

Rychlý kontakt
(Po-Pá, 8:00-15:30 hod.)
Copyright © 2022 Ing. Miloš Hušek - QTEST. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, textů či jejich částí, obrázků, fotografií a videí je bez výslovného souhlasu majitele webu a ochranné známky QTEST zakázáno.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz